Cruks, het Centraal register uitsluiting kansspelen, opent morgen (1 oktober 2021) om 12:00, meldt de Kansspelautoriteit op haar website.
Cruks is compleet vrijwillig en de speler moet zichzelf hiervoor aanmelden. Ook kan een aanbieder dit voorstellen en een naaste kan de speler ook aanmelden. Het is een lijst met spelers die een speelpauze nemen. Wanneer een speler zichzelf aanmeld, kan hij of zij minimaal 6 maanden niet gokken in Nederlandse speelhallen en casino’s en Nederlandse goksites. Inschrijven kan vanaf 1 oktober 2021 via uw DigiD of via een papieren formulier die u vanaf morgen kunt downloaden op de site van de Kansspelautoriteit.
Verlengen of opzeggen
Eenmaal aangemeld kan de speler na 6 maanden de inschrijving verlengen of afmelden. Wanneer de speler zich wilt afmelden, moeten de minimale 6 maanden eerst voorbij zijn. Na 6 maanden stopt de speelpauze ook vanzelf. De inschrijving is minimaal 6 maanden en kan verlengt worden tot 99 jaar.
Waarom Cruks?
Cruks is er om te voorkomen dat spelers in de problemen raken door te gokken. Wanneer iemand in het register terecht komt worden er vervolgstappen ondernomen. Deze vervolgstappen zorgen er voor dat de speler de juiste hulp aangeboden krijgt. Het is niet verplicht om deze hulp te accepteren.
Gokproblemen
Wanneer u gokproblemen heeft en hier hulp bij wilt hebben, dan kunt u hiervoor een hulpverlener inschakelen.
Tot 1 oktober 2021: Gokkeninfo.nl
Vanaf 1 oktober 2021: Loket Kansspel (link zullen later toevoegen)